März 2020[Quelltext bearbeiten]

  • WP Watch ("Branchendienst für Wirtschaftsprüfer", Newsletter Nr. 77): Der Doktortitel aus Bratislava (Dirk Hildebrandt) "Eigentlich soll er ein Sympatieträger der "Marke Rödl" sein. RA Dr. Matthias Weber (oberster Leiter des Personalmarketings), Ansprechpartner für qualifizierte Bewerber, Aushängeschild bei den Rödl-Recruiting-Tagen sowie Mitglied im elitären "Praxis-Beirat" der Uni Düsseldorf. Seine Promotion aus dem Jahre 2009 an der Comenius Universität Bratislava (Lehrstuhl für Wirtschaftspsychologie) trägt den Titel: "Starke Marken" und wurde im disserta Verlag, Hamburg, als Buch veröffentlicht (A5, 166 Seiten! + 4 Seiten Literaturverzeichnis!). [...] Um es kurz zu machen: Dieses "Werk" verstößt gegen wesentliche Grundlagen wissenschaftlichen Arbeitens und ist von zweifelhaftem intellektuellen Niveau. Die Internet-Plattform VroniPlag Wiki hat bislang auf knapp 60% aller Seiten Plagiatsfundstellen dokumentiert."

12. Mai 2018[Quelltext bearbeiten]

  • Plus: ŠKANDÁL na pôde slovenskej univerzity: NEČAKANÉ vyvrcholenie v prípade FALŠOVANIA záverečných prác! (engl. Google-Übersetzung) (nin) "V rokoch rokoch 2008, 2009 a 2015 na pôde Univerzity Komenského v Bratislave obhájili nemeckí doktorandi tri dizertačné práce, pri ktorých vzniklo podozrenie z plagiátorstva. Po takmer mesiaci inštitúcia prijala potrebné opatrenia. A jeden z prípadov môže skončiť až na súde!
    Na podozrivé dizertačné práce, vďaka ktorým mala prísť trojica Nemcov k cenným písmenkám pred menom, upozornila nemecká internetová platforma VroniPlag. [...] Tretiu prácu uznali Matthiasovi Weberovi na Filozofickej fakulte v odbore psychológia. Dohliadal na ňu Igor Brezina."

15. April 2018[Quelltext bearbeiten]

  • Plus: ŠKANDÁL na najväčšej slovenskej univerzite: Odoberú nemeckým doktorandom tituly? (dt. Google-Übersetzung) (engl. Google-Übersetzung) (nin) "Tretiu dizertačku obhájil v roku 2009 Matthias Weber na Filozofickej fakulte v odbore psychológia. Prácu viedol Igor Brezina, ktorý uviedol, že k prípadu dostala univerzita vyjadrenie od samotného Webera. 'Vyplýva z neho, že jeho riadne obhájená práca nie je v Nemecku prístupná a portálom Vroniplag bola posudzovaná len jedna z jej nekorigovaných pracovných verzií.' Autor je podľa neho ochotný prísť na Slovensko a vysvetliť svoje stanovisko na univerzitnej úrovni, ako aj na úrovni médií a nemeckého zastupiteľstva v Bratislave."

12. April 2018[Quelltext bearbeiten]

11. April 2018[Quelltext bearbeiten]

  • The Slovak Spectator: Comenius University accepted plagiaristic works from Germans [€] (Roman Cuprik) "German media reported on suspicions of plagiarism and the difficulty of stripping people of Slovak degrees. [...] Since mid-January 2018, two more suspicious theses that secured a grade for German students from the Comenius University (UK) have appeared on this website. One of them also stems from the Faculty of Management, while the other one is from the Faculty of Arts."

10. April 2018[Quelltext bearbeiten]

  • SME.sk: Univerzita Komenského uznávala Nemcom skopírované práce [€] (Roman Cuprik) "O podozreniach z plagiátorstva informovali aj nemecké médiá s tým, že slovenské tituly je tam ťažké odobrať. [...] Na stránke sa od polovice januára objavili ďalšie dve podozrivé práce, ktoré na UK zaručili nemeckým študentom titul. Jedna je tiež z fakulty managementu a druhá z filozofickej fakulty."
Nutzung von Community-Inhalten gemäß CC-BY-SA, sofern nicht anders angegeben.